edukacja


Buliba

Buliba - polski portal edukacyjny dla dzieci utworzony w 2009 r. Skierowany jest do przedszkolaków w wieku od 2 do 8 lat i nacelowany na wspieranie ich wszechstronnego rozwoju. Oferuje gry, piosenki, puzzle, labirynty, układanki szablony do wydruku oraz inne edukacyjne aktywności dla najmłodszych. Zalogowani użytkownicy mogą m.in.

dlaucznia.pl

dlaucznia.pl to platforma edukacyjna dla uczniów szkoły średnej od Nowej Ery do nauki online takich przedmiotów jak matematyka, język polski, geografia, języka angielski, biologia, historia, język niemiecki, fizyka.

epodreczniki.pl

Epodreczniki.pl to platforma edukacyjna Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na platformie znajdują się np. e-podręczniki, e-materiały do kształcenia ogólnego, do przedmiotów zawodowych. Ogólnie mówiąc epodręczniki.pl to zbór e-materiałów edukacyjnych dla uczniów. Ma na celu ułatwić uczniom uczenie się, a nauczycielom nauczanie.

Khan Academy

Khan Academy - edukacyjna organizacja non-profit, której misją jest dostarczanie każdemu w dowolnym czasie i miejscu niezbędnych  treści edukacyjnych. Udostępnia bezpłatne kursy online dla wszystkich.

Librus Synergia

Zaloguj się na Librus Synergia rodzicu, nauczycielu. Do systemu Librus Synergia mogą zalogować się rodzice albo pracownicy szkoły. Twórcą tego serwisu dla sektora edukacyjnego jest firma Librus z Katowic. W skrócie można powiedzieć, że zalogowanie się do Librus Synergia daje dostęp do informacji o uczniu, do jego wyników w nauce.

Matlandia

Logując się na Matlandia uczniowie szkoły podstawowej uzyskują dostęp do nauki online matematyki poprzez rozwiązywanie różnego rodzaju zadań interaktywnych. Koszt dostępu do serwisu to 2,5 zł miesięcznie. Użytkownik po zalogowaniu się na Matlandia uzyskuje dostęp do ponad 1000 animowanych zadań do rozwiązania (zakres od 4 do 8 klasy szkoły podstawowej).

MATZOO

Matematyczne ZOO - serwis internetowy do nauki matematyki na poziomie szkoły podstawowej. Dzieci samodzielnie mogą rozwiązywać zabawne zadania i grać w przyjemne i kolorowe edukacyjne gry matematyczne. Sygnalizowane i zliczane są poprawne i błędne odpowiedzi. W miarę postępów przechodzi się do kolejnych etapów zaawansowania.

Notatek

Zaloguj się na Notatek.pl. To serwis edukacyjny dla studentów. Logując się do serwisu uzyskujesz dostęp do ponad 120 000 notatek z różnych uczelni. Dostęp jest darmowy. Notatek.pl działa od 2008 roku (sama domena została zarejestrowana pod koniec 2007 roku). Twórcy serwisu deklarują obecność na nim ponad 2 mln użytkowników.

Padlet

Padlet to narzędzie, usługa online dzięki której możesz tworzyć i udostępniać treści innym osobom przez Internet. Hasło przewodnie serwisu to "Współpracuj lepiej. Bądź bardziej produktywny".

Photomath

Photomath - bezpłatna edukacyjna aplikacja matematyczna, którą stworzył tata pragnący pomóc swoim dzieciom w odrabianiu zadań z matematyki. Obecnie jest najcześciej używaną na świecie aplikacją matematyczną. Wystarczy sfotografować równanie matematyczne, a aplikacja pomoże je rozwiązać dostarczając przy tym wytłumaczenia kolejnych kroków prowadzących do poprawnego rozwiązania.

Pisupisu

Pisupisu - polski portal edukacyjny, który oferuje testy z lektur oraz gry i zabawy edukacyjne użytkownikom od wieku przedszkolnego do 8 klasy szkoły podstawowej. Serwis skupia się przede wszystkim na edukacji polonistycznej. Zalogowani użytkownicy premium mogą śledzić swoje postępy w nauce, zdobywać nagrody oraz cieszyć się treściami bez reklam.

Ściąga

Sciaga.pl to wedłu jego twórców najstarszy serwis edukacyjny w Polsce. Sciaga.pl to baza prac, wypracowań, zadań, dla uczniów szkoły podstawowej, średniej, studentów. To również strona, na której znajdziesz opracowania lektur szkolnych. W kwietniu 2020 odwiedziło 6,6 unikalnych użytkowników.

Udemy.com

Zaloguj się na Udemy - międzynarodowej platformie edukacyjnej

Udemy jest znanym na świecie dostawcą szerokiego wachlarza kursów zorganizowanych w serie modułów i lekcji, które obejmują m.in. filmy, notatki, podcasty i są dostępne po logowaniu na stronie www.udemy.com.