Profil Zaufany - pz.gov.pl

Logowanie

Zaloguj się profilem zaufanym by załatwić sprawę urzędową online, podpisać dokument elektronicznie. Login to nazwa użytkownika lu adres e-mail użyty w procesie rejestracji. Profilem zaufanym możesz zalogować się nie tworząc konta, loginu, ale przy wykorzystaniu banku lub innego dostawcy tej usługi. Do wyboru jest Alior Bank, Bank Pekao, BOŚ Bank, Bank Millennium, Kasa Stefczyka, VeloBank, Envelo, Credit Agricole, BNP Paribas, ING, e-dowód, Bank Polski, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Santander Bank, mBank, inteligo, Grupa Banków Spółdzielczych, Certyfikat kwalifikowany (Podpis GOV).

Zakładanie profilu zaufanego (rejestracja)

Profil Zaufany możesz założyć na 4 sposoby. Pierwszy sposób to potwierdzenie tożsamości za pośrednictwem swojego banku (15 banków do wyboru) lub innego dostawcy tożsamości (Envelo od Poczty Polskiej). Drugim sposobem zakładania profilu zaufanego rozmowa wideo z urzędnikiem. Składasz online wniosek o nadanie PZ, a następnie potwierdzasz go z urzędnikiem w rozmowie wideo. Trzeci sposób to założenie profilu zaufanego przy wykorzystaniu e-dowodu (dowodu osobistego z warstwą elektroniczną i czytnika NFC). Ostatnim czwartym sposobem by zarejestrować profil zaufany jest wypełnienie wniosku o jego nadanie online i potwierdzenie go w odpowiedniej placówce (do wyboruj jest ponad 2 tysiące miejsc w Polsce i za granicą).

Czy wiesz, że profilem zaufanym zalogujesz się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP), podpiszesz JPK_VAT, potwierdzisz wniosek o rejestrację działalności gospodarczej, zawnioskujesz o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (karta EKUZ), załatwisz online becikowe, świadczenia rodzicielskie, Kartę Dużej Rodziny, odpis aktu stanu cywilnego. Dzięki logowaniu się profilem zaufanym załatwisz też sporo innych spraw urzędowych.

 

 

Aktualizacja wpisu