Poczta Gmail

Logujesz się na pocztę Gmail? Oceniasz pozytywnie czy negatywnie tą usługę online? Z jakiej funkcjonalności poczty Gmail jesteś zadowolony, a jaka jest denerwująca? Wyraź swoją opinię w komentarzu poniżej.

Logowanie na pocztę Gmail.

Źródło informacji
Dodatkowe informacje

Czy warto logować się na Gmail?

Google zaczął świadczyć usługę dostępu do poczty elektronicznej od początku kwietnia 2004 roku z deklarowaną pojemnością 1GB (w tamtych czasach ta pojemność robiła spore wrażenie). Sukcesywnie jest ona powiększana o kolejne gigabajty. Jej użytkownicy 1 kwietnia 2019 roku po zalogowaniu się do poczty Gmail mogli zobaczyć informację, że Gmail świętuje swoje 15 urodziny. Z darmowej poczty oferowanej przez Google korzystają użytkownicy z całego świata. Jest ich już ponad miliard. Wersja polska została oddana do użytku w połowie 2006 roku.

Poczta Gmail

Podstawowe informacje o poczcie Gmail

Nowy użytkownik w procesie rejestracji otrzymuje końcówkę loginu @gmail.com. Ponieważ dostępna do rejestracji jest tylko jedna domena, a osób korzystających z tej darmowej poczty jest niesamowicie dużo, to bardzo trudno znaleźć dobry login. Widocznie ta poczta elektroniczna musi być całkiem dobra, skoro jest tak bardzo popularna na całym świecie.

Oprócz wersji darmowej Gmail występuje również w wersji płatnej (opcja dla firm). Wtedy możesz korzystać z dobrodziejstw jakie daje ta poczta w końcówce własnej domeny. Dodatkowo nie otrzymujesz reklam. Wersja podstawowa zaczyna się od 5.2 Euro miesięcznie (kwiecień 2019). Wersja płatna daje inne dodatkowe funkcjonalności, które mają ułatwić pracę w grupie.

Gmail jest dostępny również jako aplikacja, którą można pobrać z Google Play i App Store.

Funkcjonalność poczty Gmail

Poniżej lista tylko niektórych funkcji jakie daje korzystanie z darmowej poczty od Google

  • wysyłane załączniki mogą mieć do 25 MB (właściwie łącznie załączniki w jednym mailu nie mogą przekroczyć tej pojemności). Jeśli któryś z załączników będzie większy Gmail automatycznie umieści go na Dysku Google umieszczając do niego link w treści maila.
  • daje możliwość odbierania załączników sięgających pojemności 50 MB,
  • jest prosty w obsłudze,
  • duża funkcjonalność edytora nowych wiadomości,
  • integracja z innymi usługami Google np. Kalendarz, Notatki, Lista zadań, komunikacja poprzez Hangouts
  • obecność reklam nie jest tak drażniąca jak w przypadku innych darmowych kont pocztowych,

Konfiguracja Gmail

Jeśli chcesz skonfigurować dostęp do skrzynki pocztowej Gmail w innym kliencie pocztowym przy jego konfiguracji będzie potrzebna znajomość następujących parametrów:

  • serwer poczty przychodzącej (IMAP): imap.gmail.com, port 993, wymagane połączenie SSL

  • serwer poczty wychodzącej (SMTP): smtp.gmail.com, port 465, wymagane połączenie SSL, wymagane uwierzytelnianie

 

Jak zwiększyć pojemność poczty Gmail?

Obecnie darmowa wersja poczty Gmail daje do dyspozycji 15 GB pojemności, które jest dzielone pomiędzy Gmail, Dysk Google i Zdjęcia Google. Jeśli chcesz możesz powiększyć tą przestrzeń odpłatnie. Kupujesz wtedy tzw. Google One i za 8.99 zł miesięcznie otrzymujesz dodatkowe 100 GB (lub 89.99 zł płacąc od razu za rok) lub 200 GB za 13.99 zł miesięcznie (139.99 zł za rok). Dostępne są jeszcze większe pakiety po 2, 10, 20 i 30 TB.

Ocena
Średnia: 5 (1 głosów)
Podobne strony z kategorii
Aktualizacja danych
Opinie użytkowników