mObywatel - mobywatel.gov.pl


Logowanie do mObywatel. Czy warto zalogować się? mObywatel to bezpłatna aplikacja mobilna od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która zawiera takie funkcjonalności jak mTożsamość, mLegitymacja, mPojazd, mRecepta, Polak za granicą. Można powiedzieć, że mObywatel to miejsce na Twoje dokumenty w formie cyfrowej. Jest to aplikacja darmowa. Ma za zadanie ułatwić załatwiania spraw urzędowych ale nie tylko. Dzięki mTożsamości potwierdzisz swoją tożsamość np. na Poczcie Polskiej w celu odebrania listu poleconego, w pociągu, wszędzie tam gdzie potwierdzasz swoją tożsamość zwykłym plastikowym dowodem osobistym. mLegitymacja to po prostu cyfrowa wersja legitymacji szkolnej lub sudenckiej. Też uprawnia do różnego rodzaju zniżęk, ulg jak tradycyjna legitymacja. mPojazd dla właścicieli i współwłaścicieli pojazdów. eRecepta dająca dostęp do listy recept. Polak za granicą to przewodnik zawierające przydatne informacje dla osób wyjeżdżających za granicę. 

Logowanie aplikacją mObywatel na podatki.gov.pl (Twój e-PIT)

Wykorzystując aplikację mObywatel możesz zalogować się do usługi Twój e-PIT i rozliczyć zeznanie podatkowe. Poniższe wideo przedstawia krok po kroku jak wygląda cały proces logowania. Zacznij wykorzystywać ten sposób logowania się.

Zanim zalogujesz się spraw info - info.mobywatel.gov.pl (mObywatel 2.0). 

mObywatel to również aplikacja na Android, iOS.

Do mObywatel mogą logować się tylko posiadacze polskiego obywatelstwa i dowodu osobistego.

A czy wiesz, że nawet bez logowania się do aplikacji mObywtel zweryfikujesz dokument drugiej osoby, potwierdzisz tożsamość np. w urzędzie, przychodni?

Już wkrótce po zalogowaniu się na mObywatel

Aplikacja mObywatle ciągle rozwija się dając coraz większe możliwości logującym się do niej. W planach jest wdrożenie usługi zastrzeżenia numeru PESEL w celu ochrony przed kradzieżą tożsamości, przed wyłudzeniem kredytu. Drugim planowanym rozwiązaniem są e-płatności, a więc możliwość opłacania zobowiązań urzędowych, podatkowych. Trzecią usługa w planach jest e-doręczenia - elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Czwartą to historia pojazdu, sprawdzanie staniu pojazdu. Piąte planowana usługa jaka ma być dostępna za jakiś czas po zalogowaniu to e-Wizyta ZUS, czyli umawianie wizyt online do placówek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Szustym pomysłem jest wdrożenie możliwości zgłoszenia utraty dowodu osobistego.

 

Podsumowanie
domena
www.gov.pl/web/mobywatel
kategoria
Aktualizacja wpisu
mObywatel po zalogowaniu się