VeloBank - velobank.pl

Logowanie

Zanim zaczniesz logować się do VeloBanku oczywiście musisz w pierwszej kolejności utworzyć w nim swoje konto. Możesz w tym celu udać się do jednej ze 151 placówek tego banku (stan na lipiec 2023), albo założyć je online. Rejestracja konta przez internet (tzw. VeloKonto) odbywa się na 3 sposoby. Wybierz najbardziej odpowiadający Tobie. Sposób pierwszy - Selfie. Wypełniając wniosek o utworzenie konta tym sposobem będziesz potrzebować mieć przy sobie dowód osobisty i nagrać swoją twarz. Drugi sposób to wykorzystanie usługi mObywatel. Trzeci to podpisanie umowy na nowe konto którą przyniesie Ci kurier.

Sporo informacji związanych z logowaniem do tego banku dostępnych jest pod adresem https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/pomoc/bankowosc-internetowa. Więc jeśli będziesz mieć problem z zalogowanie się to warto odwiedzić listę z odpowiedziami na najczęstsze pytani dotyczące właśnie logowania.

Do VeloBanku logujesz się loginem lub aliansem. Login składa się z samych cyfr. Jeśli go zapomniesz, to z pewnością znajdziesz go w podpisanej umowie z bankiem. Alians jest nazwą loginu którą sam możesz utworzyć po zalogowaniu się i przejściu do ustawień. W procesie przypomnienia loginu bank prosi Cię w pierwszej kolejności o podanie numeru PESEL, a jeśli go nie masz o podanie numeru jednego z dokumentów (paszportu, dowodu osobistego zagranicznego, karty pobytu).

W procesie odzyskiwania hasła do konta musisz odpowiedzieć poprawnie na 5 pytań (dotyczą one Twoich danych i produktów bankowych jakie wykorzystujesz). Cała procedura odzyskania hasła jest dłuższa i dostępne jest pod adresem https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/bankowosc-elektroniczna/instrukcja-zresetowania-hasla-do-bankowosci.

A czy wiesz, że VeloBank dołączył do programu rządowego Bezpieczny kredyt 2% (Program Pierwsze Mieszkanie). Sprawdź szczegóły.

 

Aktualizacja wpisu