Bank Pocztowy, pocztowy.pl


Bank Pocztowy to polska instytucja finansowa, która działa na rynku od 1990 roku. Jest jednym z banków uniwersalnych w Polsce, oferujących pełen zakres usług bankowych dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji. Oto kilka kluczowych informacji na temat Banku Pocztowego:

Historia: Bank Pocztowy został założony jako spółka z udziałem Poczty Polskiej. Od początku swojego istnienia skupiał się na obsłudze klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Na Pocztowy24 logują się klienci indywidualni, mikroprzedsiębiorstwa, klienci instytucjonalni. Do Pocztowy24 Biznes logują się tylko klienci instytucjonalni. We wrześniu 2017 roku Bank Pocztowy wprowadził nową cyfrową markę EnveloBank, której dużym atutem ma być duża wygoda korzystania z bankowości internetowej przez smartfon.

Pocztowy24 umożliwia klientom dostęp do swoich rachunków oraz wykonywanie różnorodnych operacji finansowych za pośrednictwem internetu. Oferuje ona szereg funkcji, np:

  1. Dostęp do konta. Klienci mogą sprawdzać saldo swoich kont, wglądać w historię transakcji oraz monitorować swoje finanse online.

  2. Wykonywanie przelewów. Platforma umożliwia klientom wykonywanie przelewów krajowych i zagranicznych na inne konta bankowe.

  3. Płatności rachunków. Klienci mogą opłacać rachunki za usługi używając platformy Pocztowy24.

  4. Zakładanie lokat. Możliwość otwierania lokat terminowych przez internet.

  5. Karta płatnicza:. Zarządzanie kartami płatniczymi, w tym blokowanie i odblokowywanie karty, zmiana limitów oraz zgłaszanie zagubienia lub kradzieży.

  6. Komunikacja z bankiem:. Klienci mogą kontaktować się z bankiem, zgłaszać pytania, wnioski czy reklamacje poprzez platformę internetową.

  7. Bezpieczeństwo. Pocztowy24 stosuje zaawansowane zabezpieczenia, takie jak szyfrowanie SSL oraz autoryzację dwuetapową, aby zapewnić bezpieczeństwo danych klientów i transakcji.

Podsumowanie
domena
www.pocztowy.pl
kategoria