Poczta Interia. Zaloguj się na poczta.interia.pl

Logowanie

Logowanie na Pocztę Interia

Logowanie do Poczty Interia. Czy zalogować się na skrzynkę pocztową o Interii? Portal Interia powstał w 1999 roku. Od samego początku oferował możliwość zakładania darmowej poczty elektronicznej. Początkowo można było utworzyć adres email tylko z końcówką @poczta.fm. Interia zaistniała w wyniku porozumienia firm ComArch i RMF FM. To właśnie dostęp do darmowej poczty był pierwszą usługą, którą zaczęła świadczyć swoim użytkownikom Interia. Prawie 100% udziałów w Interii posiada niemiecki firma Bauer Media Polska. W lipcu 2020 roku portal Interia został zakupiony przez Polsat.

Czym właściwie wyróżnia się poczta oferowana przez Interię? Warto tu wymienić kilka elementów.

  1. Nieograniczona pojemność. Nie musisz zbytnio martwić się w tym przypadku o usuwanie starych wiadomości i załączników, bo nie ma limitu w wielkości skrzynki pocztowej.

  2. Możliwość stworzenia adresu email z ciekawą końcówką. Login możesz utworzyć z taką końcówką jak: 
    @interia.pl, @interia.eu, @intmail.pl, @adresik.net, @vip.interia.pl, @ogarnij.se, @poczta.fm, @interia.com, @interiowy.pl, @pisz.to, @pasz.to. Stosunkowo niedawno Interia wprowadziła możliwość założenia skrzynki pocztowej w subdomenie hub.pl.

  3. Wygląd skrzynki pocztowej może być zmieniane na różne motywy.

  4. Wysyłane zdjęcia mogą zostać zaprezentowane w postaci galerii online.

  5. Przeglądanie i wygodnie tworzenie nowych wiadomości na wielu urządzeniach.

  6. Poczta posiada zabezpieczenia przed wirusami i spamem.

  7. Wybierając wersję darmową poczty wymagane jest wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych, przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Wymóg ten nie obowiązuje w wersji płatnej, której opłata jest naprawdę niewielka bo jedyne 14.76 zł rocznie (cena na kwiecień 2019).

Wymagane parametry przy konfiguracji

Serwer poczty przychodzącej IMAP i POP3 to poczta.interia.pl. Serwer poczty wychodzącej SMTP to również poczta.interia.pl.

Ustawienie zalecane - IMAP: 143 (TLS) , SMTP: 465 (TLS).

Ustawienie alternatywne - IMAP: 993 (TLS) POP3: 110 SPOP3: 995 SMTP: 587.

Inne konta pocztowe na Poczta Interia

Ciekawą opcja skrzynki pocztowej interia jest możliwość za jej pomocą obsługiwać pocztę np. gmailwponeto2yahoo. Więcej informacji na ten temat tutaj.

Płacenie rachunków po zalogowaniu się na Poczta Interia

Po zalogowaniu się do Poczty Interia możesz zacząć za jej pomocą opłacać rachunki online. Po jej aktywowaniu przesyłane faktury muszą być w formacie pliku pdf. Lista obsługiwanych dostawców faktur jest sukcesywnie powiększana. W listopadzie 2020 znalazły się na niej: "AQUANET S.A, Audax Energia sp. z o.o., Canal Plus, Cyfrowy Polsat S.A., EDF Polska Spółka Akcyjna, ENEA Operator SP. z o.o., ENEA S.A., ENERGA-OBRÓT SA, Energia Polska Sp. z o.o, FineMEDIA s.c., GASPOL S.A., Gawex-Media sp. z o.o., Green SA, innogy Polska S.A., ITI Neovision S.A., Juwentus, LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Mann Net Sp. z o.o., MegaNET, Multimedia Polska S.A., NETIA S.A., Orange Polska S.A., Orange, NJU Mobile, P4 Sp. z o.o., Petrus Polska, PGE Obrót S.A., PGNiG Region Karpacki, PGNiG Region Mazowiecki, PGNiG Region Pomorski, PGNiG Region Wielkopolski, PGNiG Region Dolnośląski, PGNiG Region Górnośląski, PGNiG Obrót Detaliczny, POLKOMTEL SP. Z O.O, Polskie Przedsiębiorstwo Energetyczne Konerg S.A., Przedsiębiorstwo PROMAX Sp.j., PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W PIASECZNIE SP. Z O.O., SAT-MONT-SERVICE, Sądeckie Wodociągi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, SOLID GROUP sp. z o.o. sp. k., Tauron Sprzedaż Sp. Z o.o., Telestrada SA, HEYAH, T-Mobile Polska S.A., UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,, ASTER Sp z o. o., UPC Polska Sp. z o.o, Vectra S.A., Virgin Mobile Polska Sp. z o. o., Wolters Kluwer Polska sp. z o.o., Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp z o.o., ZWiK w Świerklańcu".

Aktualizacja wpisu