Poczta WP

Zaloguj się na Pocztę WP 🔒

Czy warto logować się na Pocztę WP? Po zalogowaniu się na pocztę WP otrzymujesz nielimitowaną pojemność skrzynki pocztowej, możliwość wysyłania i odbierania załączników do 100 MB, antyspam, reklamy. Taką funkcjonalność otrzymuje użytkownik przy wersji darmowej. Przy niewielkiej miesięcznej płatności Wirtualna Polska dołącza do swojej pocztowej usługi brak reklam i dedykowaną pomoc. Z pewnością wiele osób stwierdzi, że skoro w wersji "darmowej" użytkownik decyduje się na otrzymywanie reklam, na które często musi tracić czas by je kliknąć i wyrzucić do kosza, a czas to pieniądz, to wcale może poczta WP przy takim podejściu nie jest taka wcale darmowa.

Poczta WP (Wirtualnej Polski) to jedna z najstarszych polskich tzw. darmowych usług poczty elektronicznej. Została uruchomiona w 1998 roku (3 lat od momentu powstanie Wirtualnej Polski). Możesz zalogować się do niej za pomocą loginu lub samego adresu e-mail. Poczta WP daje dla swoich użytkowników końcówkę adresu e-mail @wp.pl. Od wielu lat wchodząc na stronę główną portalu wp.pl można zobaczyć w górnej jego części ikonę dającą możliwość przejścia do strony logowania się do samej usługi poczty Wirtualnej Polski. 

Poczta WP - ale kasa

Ciekawostką, a może nawet zaskoczeniem dla wielu osób może być koszt reklamy na stronie powitalnej poczty WP. Wchodząc w przeglądarce internetowej na stronę logowania się do skrzynki pocztowej można przyjąć, że prawie zawsze po prawej stronie znajduje się spora reklama. Często reklamuj się na niej jakiś bank lub operator komórkowy. W cenniku reklamy Wirtualnej Polski z dnia 9 września 2019 roku (obowiązujący od 1 września tego też roku) można znaleźć pozycję gdzie wyświetlanie reklamy tzw. "Full Page Login Box" za tydzień kosztuje 650 000 zł. W sumie jak użytkownik wylogowuje się z poczty WP też może dostrzec sporą reklamę na zakończenie. "Logout Box" za tydzień wyświetlanie to cena 425 000 zł. A cena wyświetlania reklamy przez tydzień na "Mobil Login Box"  to 240 000 zł. Po zobaczeniu tych wartości przypomniało mi się, powiedzenie "nie ma nic za darmo", w sumie nie wiem czy trafnie. Do tego jeszcze dochodzą inne mniejsze obszary skrzynki pocztowej, w których reklama może być wyświetlana. Już same te kwoty mogą świadczy o tym, jak bardzo popularna jest poczta WP. Jak wiele milionów osób codziennie z niej korzysta. Na wp.pl Wirtualna Polska (w właściwie Grupa WP) chwali się, że jej poczta posiada największą liczbę użytkowników w Polsce. Ciekawe czy przypadkiem Gmail nie ma więcej. W sumie może tak być, bo przecież do Grupy WP należy też poczta o2. Może Poczta WP jest rzeczywiście tak dobra, że jest tak bardzo popularna.

Oceń pocztę WP. Czy z chęcią logujesz się na pocztę WP?

Tagi

Odwiedź stronę internetową
Ocena
Średnia: 5 (2 głosów)
Opinie i recenzje na forum