Poczta WP

Jak zalogować się do poczty WP?

Logowanie do poczty WP jest możliwe poprzez podanie samego loginu lub też poprzez wpisanie całego adresu email. W zależności od potrzeby możemy zalogować się na konto pocztowe poprzez przeglądarkę internetową, poprzez dedykowanej aplikacji WP Poczta na Androida, albo też z wykorzystaniem innego programu do obsługi poczty elektronicznej np. Outlook, Thunderbird.

Logowanie do poczty WP: poczta.wp.pl.

Poczta WP logowanie

Wirtualna Polska umożliwia zalogowanie się do skrzynki pocztowej również poprzez link umieszczony na stronie wp.pl (na górze po prawej stronie ikona koperty).

Poczta WP po zalogowaniu się

Porównałem wygląd interfejsu poczty Wirtualnej Polski logując się do niej na telefonie poprzez przeglądarkę internetową Chrome i dedykowaną aplikację WP Poczta. Ku mojemu zdziwieniu wygląd skrzynki pocztowej w jednym i drugim przypadku wyglądał bardzo dobrze, nie było mowy o jakimkolwiek rozjechani w dziwny sposób jego poszczególnych elementów.

Problem z logowaniem do poczty

Najczęstsze problemy jakie mogą się pojawić w momencie logowania to oczywiście złe wpisywane hasło lub login (adres email). W przypadku problemu z hasłem nie ma co się długo zastanawiać i warto po prostu skorzystać z linku "nie pamiętam hasła" poniżej pola służącego do logowania się. Następnie będziesz musiał wybrać metodę odzyskania hasła, czyli SMS, Pytanie pomocnicze lub E-mail pomocniczy. Jeśli żadna z proponowanych metod nie rozwiąże problemu z logowaniem się Wirtualna Polska udostępnia jeszcze specjalny formularz, za pomocą którego możesz zgłosić ten problem.

Musisz pamiętać również o tym, że konto pocztowe WP może zostać zablokowane. Dotyczy to sytuacji jeśli np. zostaną złamane warunki określone w regulaminie akceptowanym w momencie rejestracji adresu pocztowego. Blokada może zostać nałożona również "w wyniku wykrycia nieprawidłowości w funkcjonowaniu konta", w przypadku wykrycia próby przechwycenia dostępu do poczty przez osobę niepowołaną.

Jak wygląda poczta WP po zalogowaniu się w przeglądarce internetowej na komputerze możesz zobaczyć poniżej.

poczta wp wygląd na komputerze
Źródło informacji
Artykuły powiązane
Ocena
Średnia: 3 (4 głosów)
Podobne strony z kategorii

Kiedy może zostać usunięte konto z Poczty WP?

Jeśli nie zalogujesz się na swoje konto przez 180 dni konto może zostać usunięte wraz z całą zawartością poczty.

Jakiej długości może być login do Poczty WP?

Maksymalnie może mieć długość 25 znaków.

Czy można zmienić login w trakcie użytkowania Poczty WP?

Nie. Login wybierany jest przy tworzeniu konta pocztowego i nie jest zmieniany.

Co się stanie z loginem po usunięciu konta na WP Poczcie?

Nazwa loginu jest blokowana. Nie ma możliwości utworzenia nowego konta o tym loginie.

Aktualizacja danych
Opinie użytkowników