Menadżer haseł Google - jak z niego korzystać

Menadżer haseł Google jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do bezpiecznego przechowywania, edytowania i tworzenia haseł potrzebnych do logowania w Internecie. Ma szereg zalet, ale na pierwszy plan wysuwa się jego niezawodność i ekonomiczność. Do korzystania z menadżera haseł Google potrzebne są tylko osobiste konto Google oraz przeglądarka Google Chrome.

 

Zaloguj się do Menadżera haseł Google

Rozpoczęcie pracy z Menadżerem haseł Google wymaga zainstalowania bezpłatnej przeglądarki Google Chrome i założenia konta Google, o ile go jeszcze dana osoba nie posiada. Po instalacji, przeglądarka wysyła komunikat o możliwości zalogowania się do posiadanego konta Google lub utworzenia nowego konta. Zaraz po zakończeniu tych czynności Menadżer haseł Google jest gotowy do działania. Od teraz za każdym razem, gdy zalogujesz się do jakiejś witryny, usługi, serwisu, pojawi się w prawym górnym rogu ekranu opcja „Zapisz”. W ten sposób w przyszłości, przy ponownych odwiedzinach danej strony, pola logowania automatycznie zostaną wypełnione informacjami.

 

Po włączeniu funkcji synchronizacji w Google Chrome hasła są bezpiecznie przechowywane w Menadżerze haseł Google i udostępniane na wszystkich urządzeniach z przeglądarką Chrome z włączoną synchronizacją. Nie będzie zatem problemem logowanie się przy użyciu Menadżera haseł Google np. w podróży. Synchronizację włącza się poprzez naciśnięcie okrągłej ikony konta Google w prawym górnym rogu ekranu i wybranie z rozwiniętego menu opcji „Włącz synchronizację”. Po wejściu na stronę Menadżera haseł Google:

https://passwords.google.com można natomiast wyświetlać, eksportować i edytować wybrane hasła. Dla zalogowanych użytkowników widoczna też będzie lista wszystkich witryn i aplikacji, do których hasła zostały zapisane.

 

Menadżer haseł Google umożliwia ponadto generowanie złożonych haseł. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w polu hasła i wybrać opcję „Zaproponuj hasło”. W ten sposób automatycznie ustanowione silne hasło zostanie zapamiętane w Menadżerze haseł Google. Siłę swoich haseł można sprawdzić pod linkiem: https://passwords.google.com/checkup i słabe hasała do logowania ewentualnie zamienić na mocniejsze.

Info z dnia
Artykuł dotyczy