Jak śledzić znajomych w Google Maps

Jedną z ciekawszych, a mniej znanych funkcji Google Maps jest możliwość śledzenia położenia znajomych na ekranach urządzeń mobilnych z zainstalowaną aplikacją Google Maps i komputerów stacjonarnych po wejściu na stronę: https://www.google.com/maps. Wybranym osobom, które również są użytkownikami aplikacji Google Maps możemy zezwolić na śledzenie w czasie rzeczywistym naszego położenia. Jest to bardzo przydatne udogodnienie umożliwiające obserwowanie lokalizacji bliskich znajomych czy członków rodziny.

Google Maps - Śledzenie telefonu

Celem udostępnienia swojej lokalizacji należy w telefonie z systemem iOS lub Android zainstalować i uruchomić aplikację Google Maps, kliknąć na okrągłą ikonę ze zdjęciem użytkownika w prawym górnym rogu ekranu, a następnie z menu  wybrać "Udostępnianie lokalizacji", co zatwierdzamy niebieskim przyciskiem „Zacznij korzystać”. W kolejnym kroku trzeba określić okres czasu udostępniania danych lokalizacyjnych i wybrać kontakt, któremu chcemy przesyłać w czasie rzeczywistym informacje o naszym  położeniu. Znajoma osoba, której udostępnimy położenie może od tego momentu śledzić naszą lokalizację ze sporą dokładnością.

Rodziców na pewno zainteresuje opcja udostępniania "Dopóki nie wyłączysz”, dzięki czemu mogą np. obserwować drogę dziecka do i ze szkoły.

Info z dnia
Artykuł dotyczy