Jak zmienić hasło do logowania na Facebooku?

Zdarza się, że użytkownik musi zmienić hasło do logowania na Facebooku. Może dlatego, że jego hasło zostało przez kogoś przechwycone, albo dlatego, że ktoś zdołał włamać się na konto, czy po prostu czujemy że hasło jest za słabe. Niezależnie od powodu cały proces można przeprowadzić sprawnie i bezstresowo.

Facebook - zmiana hasła w aplikacji

Zmianę hasła na aplikacji Facebook rozpoczynamy od otwarcia aplikacji i kliknięcia niewielkiej ikonki „Menu” w dolnym prawym rogu ekranu. Z opcji, które się rozwiną trzeba wybrać „Ustawienia i prywatność”, a potem już konkretnie „Ustawienia”. W kolejnym kroku wybieramy „Bezpieczeństwo i logowanie” i zaznaczmy opcję „Zmień hasło”, obok której widnieje ikona klucza. Teraz wystarczy w górnym polu wpisać dawne hasło, a w dolnym nowe i zatwierdzić niebieskim przyciskiem pod spodem.

Facebook - zmiana hasła na komputerze

Zmianę hasła do Facebooka na komputerze rozpoczynamy od wejścia na stronę facebook.com. Następnie klikamy na ikonkę trójkąta skierowanego w dół, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Z menu, które się rozwinie wybieramy „Ustawienia i prywatność”. Pokażą się kolejne opcje, klikamy w „Ustawienia” i znajdziemy się w ogólnych ustawieniach konta. Z prawej strony ekranu umiejscowiony jest podpunkt „Bezpieczeństwo i logowanie”, kliknięcie w niego zaprowadzi nas do podstrony, gdzie możemy edytować hasło poprzez naciśnięcie szarego guziczka „Edytuj” przy ikonce klucza. Pojawią się okna na wpisanie u góry starego, a u dołu nowego hasła. Na koniec zmiany trzeba zatwierdzić klikając niebieski przycisk „Zapisz zmiany”.

 

Po zakończeniu procesu  można się zalogować nowym hasłem i cieszyć się zmianami i wyższym poziomem bezpieczeństwa.

Info z dnia
Artykuł dotyczy