dysk w chmurze


Chomikuj

Twórcy serwisu określają chomikuj.pl jako dysk internetowy, na którym można przechowywać za darmo i bez ograniczeń pliki (np. filmy, dokumenty, zdjęcia, muzykę, pliki mp3, audiobooki). Zapisywane pliki mogą być widoczne tylko dla użytkownika serwisu, który je zapisał. Może też je udostępnić innym użytkownikom lub tylko określonym osobom.

Docer

Docer.pl to miejsce w Internecie, gdzie możesz przechowywać swoje dokumenty w takich formatach jak pdf, epub, rtf, doc, txt, mobi, docx, xls, pptx, xlsx, fb2. Doker to dysk w chmurze na dokumenty tekstowe. Po zalogowaniu się umożliwia nielimitowane wgrywanie plików o podanych rozszerzeniach. 

Dropbox

Zaloguj się na Dropbox. To serwis udostępniający przestrzeń dyskową online. Do określonej przestrzeni dysku na serwerach firmy masz dostęp przez Internet za pomocą przeglądarki internetowej lub np. poprzez dedykowaną aplikację na telefonie czy tablecie. Dropbox wykorzystywany jest najczęściej do przechowywania zdjęć i dokumentów w różnej postaci cyfrowej. 

Google Dysk

Dysk Google to miejsce na różnego rodzaju pliki, foldery dostępne online w chmurze. Możesz mieć dostęp do nich przez komputer, tablet, telefon, przeglądarkę internetową. Wystarczy że zalogujesz się i możesz pracować z wybranymi plikami, udostępniać ich innym użytkownikom tej usługi.

iCloud

iCloud to miejsce w chmurze na zdjęcia, pliki, notatki. Ta usługa online jest zintegrowana z każdym urządzeniem firmy Apple. Po pierwszym zalogowaniu się miałem dostępny 5 GB przestrzeni na dysku. Tą powierzchnię możesz powiększać.

OneDrive

Zaloguj się do OneDrive. To usługa dająca możliwość zapisu i pobierania plików, zdjęć z dowolnego urządzenia. Możesz uzyskać dostęp do najbardziej potrzebnych plików również w trybie offline. Usługa jest szyfrowana protokołem SSL.

ProtonMail

ProtonMail - szwajcarska usługa szyfrowanej poczty e-mail. Z poczty można korzystać przez interfejs internetowy ProtonMail, albo przez aplikacje mobilne. Usługa została stworzona z myślą o małych firmach i użytkownikach prywatnych.

WeTransfer

WeTransfer to usługa online przesyłania plików i przetrzymywania ich w chmurze. W wersji podstawowej nie wymaga logowania się i jest darmowa.

Funkcjonalność (oferta online)

Możliwości wersji podstawowej to: