analiza stron internetowych


ahrefs

Zaloguj się na ahrefs.com. To narzędzie do analizowania stron internetowych. Dzięki niemu sprawdzisz np. linki zwrotne do wybranej domeny, ranking domeny, ranking linku, ile domen odsyła do wybranego adresu. Możesz zobaczyć na wykresie w ujęciu czasowym czy dana strona internetowa ma coraz więcej linków do niej prowadzących, czy coraz mniej.

Google Analytics

Logując się do Google Analytics możesz analizować ruch na swojej stronie internetowej. Sprawdzisz np. jakie podstrony są najczęściej przeglądane, jak długo użytkownik znajduje się na Twojej stronie, ile użytkowników jest nowych a ilu powracających.

Matomo

Matomo to narzędzie online służące do analizy ruchu na stronie internetowej. Podobne rozwiązanie do Google Analytics, ale w deklaracji jego twórców dające większą kontrolę nad własnością, prywatnością analizowanych danych.

SEMSTORM

Logując się na Semstorm może dokonać analizy strony internetowej (swojej lub konkurencji) pod względem jej pozycji w wyszukiwarce Google. Sprawdź poprzez jakie słowa kluczowe użytkownicy wchodzą na daną stronę www. Po zalogowaniu się Semstorm pomoże Ci w napisaniu artykułu zoptymalizowanego pod względem SEO uwzględniając w nim słowa kluczowe. Dokładniejsza analiza jest dostępna w subskrypcji.