Poczta WP - pierwsze logowanie

Poczta wp.pl szczyci się milionami użytkowników logujących się do niej codziennie i działa już od kilku dekad. W Polsce zna ją każdy Internauta. Żeby założyć konto na poczcie wp.pl należy wejść na stronę poczta.wp.pl.

 

Pod adresem  poczta.wp.pl, po lewej stronie ekranu znajduje się okienko z przyciskiem „ZAŁÓŻ KONTO”. Po jego kliknięciu następuje przeniesienie na stronę rejestracji. Rejestrując się trzeba wpisać imię oraz nazwisko, wybrać płeć (kobieta lub mężczyzna) oraz podać datę urodzin. Data urodzenia będzie potrzebna przy ewentualnym odzyskiwaniu hasła. W kolejnym kroku wybieramy login, który będzie stanowił pierwszy człon naszego nowego adresu e-mail na wp.pl. Login musi mieć długość między 3 a 25 znaków, dopuszczalne są tylko małe litery i cyfry oraz znaki (myślnik, kropka i podkreślenie). Potem przechodzimy do wpisywania hasła, które będzie używane do logowania na poczcie wp.pl. Hasło musi składać się z co najmniej 8 znaków. Zalecane jest dodanie cyfry, znaku specjalnego i różnicowanie wielkości liter.  Już podczas wpisywania hasła strona podpowiada na ile jest ono bezpieczne (słabe, średnie, mocne). Wpisywanie hasła należy powtórzyć w następnej rubryce.

 

Kolejnym etapem jest rozważenie wypełnienia pola przeznaczonego na nr telefonu. W procesie zakładania konta jesteśmy zachęcani do wpisania swojego numeru telefonu, żeby móc go użyć w przyszłości dla odzyskiwania hasła do poczty wp.pl. Jednocześnie napotykamy informację, że SMS-zwrotny jest płatny 6,25 zł z VAT, a użytkownik musi mieć aktywną usługę SMS premium.  Są oferowane też inne sposoby na odzyskanie hasła: wpisanie pomocniczego e-maila, albo pomocniczego pytania.

 

Teraz jesteśmy proszeni o wybranie typu konta. Mamy do wyboru konto bezpłatne na poczcie wp.pl, albo konto płatne. W tym miejscu użytkownik może również zapoznać się z polityką prywatności Wirtualnej Polski oraz ze sposobami przetwarzania danych osobowych. Konto płatne wiąże się z kosztami. Dostępne są pakiety: 1 miesiąc za 11,07 zł z VAT, 6 miesięcy za 17,99 zł z VAT i 12 miesięcy za 33 zł z VAT. Na końcu procesu zakładania konta znajdują się informacje prawne z okienkami, które trzeba zaznaczyć jeśli zapoznaliśmy się z regulaminem poczty wp.pl i zgadzamy się na udostępnienie WP Poczty przed upływem 14 dni. Wymaga się od użytkownika dodatkowych zgód jeśli decyduje się na konto bezpłatne: zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych, zgody na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną, oraz opcjonalnej zgody na informacje handlowe dotyczące napojów alkoholowych i hazardu.

 

Finalnym krokiem jest kliknięcie niebieskiego przycisku „Załóż konto”. Twoje konto na poczcie wp.pl zostało założone. Możesz mieć do niego dostęp, zalogować się przez stronę internetową poczta.wp.pl albo przez dowolny program pocztowy.

 

 

Poczta WP - IMAP, POP3, SMTP

 

Strona informująca użytkownika o założeniu konta na poczcie wp.pl wyświetla dane niezbędne do konfiguracji programu pocztowego.

 

  • Serwer poczty przychodzącej IMAP (imap.wp.pl) Port.993
  • Serwer poczty przychodzącej POP3 (pop3.wp.pl) Port 995
  • Serwer poczty wychodzącej SMTP (smtp.wp.pl) Port 465

 

Teraz można już zalogować się do poczty, wystarczy np. wejść na stronę poczta.wp.pl i po lewej stronie ekranu poprawnie wypełnić pole z adresem e-mail i pole z hasłem. W ten sposób z sukcesem pierwszy raz zalogowałeś się do swojej poczty na wp.pl/.

Info z dnia
Artykuł dotyczy